AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Çakıl taşları BİTMESİN / Örnek Mailler*

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Cemre
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 42
Kayıt tarihi : 22/11/10
Nerden : Bursa
Lakap : Gidenin Dostu Olmaz.

MesajKonu: Çakıl taşları BİTMESİN / Örnek Mailler*   Ptsi Kas. 22, 2010 3:14 am

Alıntıdır . . .

Değerli Reyting Cihazı Sahipleri!
Farkında değilsiniz ama elinizde gerçekten çok önemli bir güç
var. Sizler oturduğunuz yerden Türkiye’nin neyi izlediğine ya da neyi
izlemesi gerektiğine karar veren seçilmiş kişilersiniz. Zevkinizi
tartışacak k...onumda değiliz çünkü sizlerden hiç bir farkımız yok.
Bizler bu ülkenin gençleri olarak hayatımıza giren zorlukları
keşfetmeyi, onları aşmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız ülkede okumak ,
çalışmak ve iş bulmak gerçekten zor. Hayat zorlukları içersinde bu
sorunları görmezden gelip hayatımıza devam edemeyiz. Mutlaka ki nefes
almamız gereken zamanlar da olacaktır. Televizyon’da izlediğimiz
programları seçme hakkımız var. Ülke olarak bu sektörde başarılı işlerin
ortaya çıktığını da görebiliyoruz.
Ama kimi zaman da bazı özel yapımların görmezden gelindiğini fark ediyoruz. Bize göre Çakıl Taşları isimli
gençlik ve aile dizisi böyle bir yapım. Bu dizi, bizlerin sorunlarına
değinen, Üniversite gençliğinin kanayan yarasına parmak basan nitelikli
bir gençlik dizisi. Ama anlıyoruz ki bu dizi sizlerin pek ilgisini
çekmiyor. Evinizde bulunan makinaların söylediği şey bu. Oysa ki biz
hangi gün yayınlanırsa yayınlansın “Çakıl Taşları” isimli dizinin peşinden koşmayı sürdürüyoruz.
Neden mi bu diziyi seviyoruz? Bir kere gerçekten başarılı bir iş’
Ama hepsinden önemlisi dizinin bütün karakterleri tek bir şeye
odaklanmış durumda. Ne kadar zor olursa olsun Üniversite sınavı denilen
“başa bela” sistemi yenmek. Defalarca Üniversite sınavına girmiş ama bir
türlü başarılı olamamış gençlerin hikayesi anlatılıyor. Aslında
gençlerin başarıssızlığına değil, bir türlü oturtulamamış sistem
anlatıyor. Bu dizide kan gövdeyi götürmüyor… ya da dehşet askiyon
sahnelerimiz falan da yok. Ama bizleri 2 saat boyunca sıkınıtlarımızdan
arındıran, sorunları ile mücadele eden gençleri yani kendimizi
izliyoruz.
“Sonuç olarak baktığımızda altı üstü bir dizi” diyebilirsiniz…
“Bir diziyi kurtaracağına, bu ülkeye daha faydalı olabilecek şeyler
peşinde koş”‘da diyebilirsiniz. Ama bir yerden de başlamak lazım. Bu
dizinin reytingleri malesef ki hiç bir zaman tavan yapmadı. Reyting
rekorları kırsın da istemiyoruz. Sadece ekranda var olmasını ve bizlere
moral olmaya devam etsin istiyoruz. Belki bizim kitlemize hitap
edenlerden değilsiniz… Ama şunu biliyoruz ki Ailelerimizle birlikte her
yaş grubuna hitap eden bir dizi izliyoruz.
Daha önceleri denenmiş bir yoldan gidip kanala veya yapım
firmasına mail atmak yerine direkt hedef kitleye seslenmeye karar
verdik. Bilmiyoruz sizlere daha önceden seslenenler oldu mu ama… Bizleri
fark etmenizi, sorunlarımızı görmezden gelme-me-nizi diliyoruz…
Umarız bu yazı sizlere ulaşır ve umarız Çakıl Taşları dizisi yayından kalkmaz…


-


Sayın Tims Yetkileri;

Öncelikle Çakıl Taşları gibi böyle samimi böyle sıcak ve herşeyiyle doğal bir diziyi bizlere kazandırdığınız için sizlere minnettar olduğumuzu belirtmek isterim..Çakıl Taşları'nın gerek oyuncu kadrosu gerekse senaryosu daha ilk günden diğer dizilerden farklı,orjinal bir dizi olduğunu belirtti ve bizi kendine bağladı..Dizi ilk bölümlere gayet güzel reytinglerle başlamıştı ancak gününün değişmesiyle birlikte reytinglerde sürekli bir gerileme yaşandı ve son 3 haftadır da ciddi derecede reytinglerde düşüş var..
Dizinin internet ortamında birçok hayranı varken nasıl bu kadar düşük reytingler geliyor onu anlayabilmiş değiliz fakat bir taraftan da reytinglerin yaklaşık 2000 kişiye göre belirlendiğini göz önünde bulundurmak lazım.Sadece bu 2000 kişiye göre belirlenen reytinglerin ne derece doğru olduğu ve ne derece adaletli olduğu tartışma konusudur..Nitekim internet ortamında büyük bir fan kitlesine sahip olan Çakıl Taşları'nın böyle reytingler alması gerçekten de ilginç bir durum..
Size belirtmek istediğim şudur ki; bu dizinin çok büyük bir hayran kitlesi var ve böyle ani bir kararla bitirilmesinin öncelikle diziye emek veren oyunculara sonra da biz izleyicilere çok büyük bir haksızlık yapılmaktadır..Ayrıca lütfen biz fanlara kesin bir bilgi veriniz çünkü bizimle dalga geçiliyormuş gibi herkese farklı farklı şeyler söyleniyor..Bir yandan dizi kesin bitiyor denilirken diğer yandan herşey bu bölüm gelicek reytinglere bağlı deniliyor..Fakat sadece bir bölümde reytinglerin bir anda artmasını nasıl beklersiniz?Üstelik perşembe günü en çok izlenen ve kemikleşmiş bir izleyici kitleleri olan diziler varken? Başından beri bu dizinin günüyle çok fazla oynanmamalıydı ve çok iyi tanıtım yapılmalıydı fakat hakettiği değeri göremedi ne yazık ki Çakıl Taşları..Şimdi eğer Fox Tv diziden kesin anlamda vazgeçtiyse sizden bu kaliteli yapımınıza sahip çıkmanızı yeni kanallarla görüşmenizi rica ediyor ve bizi bu diziden yoksun bırakmamanızı diliyoruz..Veya Fox Tv ile yeniden bir anlaşmaya giderek daha uygun bir günde sabırlı bir şekilde diziye bir şans daha vermenizi umuyoruz..Unutmayın ki biz fanlar üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız ama sizlerin de aynı şekilde bizler kadar dizimizin arkasında durması lazım..Ve biz Çakıl Taşları'na güvendiğimiz kadar TİMS Productions'a da güveniyor ve doğru kararlar alacağınızı umut ediyoruz..

-Merhabalar...
Sizin "herkesin reyting beklediği ama kimsenin ne istediğini merak etmediği" seyirci kitlesini önemsediğinizi bildiğimiz için çaldığımız ilk kapılardan birisi oldunuz...
Bugün FOX kanalının resmi sitesine girdik ve yayın akışına baktık...Dizimizin karşısında FİNAL yazıyordu...Önce çok şaşırdık ve üzüldük...FOX kanalını ve TIMS'i aradık...Kanal ve yapım şirketi birbirinden habersizdi!FOX bize bu olayın reytinglerle alakalı olduğunu söylerken TIMS öyle birşeyin olmadığını söylüyordu...Günün ilerleyen saatlerinde tekrar yayın akışına baktığımızda FİNAL yazısı kaldırılmıştı...Daha sonra bizlere "SEZON FİNALİ" yapacaklarını söylediler...Dikkatinizi çekerim "Kasım ayında sezon finali"...Sonra ve en sonuncusu olarak da bizlere "Bu haftaki reytingler kötü olursa bitireceğiz" gibisinden birşey söylediler...Şimdi ben size soruyorum...Bu ilgi alakasızlık seyirciyi tabir-i caizse "Aptal yerine koymak" değil de nedir?
Bir dizi başlıyor...Konusu çok içten...Yıllardır başımıza bela olan ÖSS...Çok heyecanla başlıyoruz,çünkü karşımızdaki karakterler bizden...Ayşe Ahmet Tuğçe...1. bölüm 2. bölüm 3. bölüm 4. bölüm...Dizinin günü değişiyor...5. bölüm 6. bölüm 7. bölüm...Derkeen reytingler dibe vurmaya başlıyor........ de dizinin kemik izleyici kitlesi olarak bakıyoruz...Cuma bir ton reyting canavarı dizi...Bir şeyler yapalım diyoruz...Elimizden ne gelirse...Çünkü çok bağlandık bu diziye kaybetmek istemiyoruz...Ne olursa olsun arkasındayız diyoruz ve dizinin "Cumartesi veya Çarşamba" günlerinden birine alınmasını talep ediyoruz...Ve diziye iki gün kala öğreniyoruz ki FOX hiçbir tanıtım yapmadan,seyirciyi haberdar etmeden pat diye dizinin gününü değiştirmiş!Önce seviniyoruz FOX bizi dikkate alıyor diye...Sonra sonra düşünüyoruz "Seyircinin haberi yok nasıl olacak bu iş?"...Ki korktuğumuz başımıza geliyor...Fatmagül'ün Suçu Ne? ve Kurtlar'ın karşısında iyice küçülüp 56. oluyoruz...Hadi diyoruz "tanıtım yoktu ya ondan böyle oldu...Şimdi FOX tanıtımı yapar bizler de rahatlarız..."...Ama FOX yine yapıyor-pardon yapmıyor-yapacağını ve dizimin hakettiği mevkilerin altında sürünüyor...Bizim dizimizin hakettiği yer burası değil...
Yüksel Bey...
Biz dizimize tahmin edemeyeceğiniz kadar çok bağlıyız...O kenarda kalmış 5 gencin hikayesi bize öyle tanıdık geldi bizleri öylesine içine çekti ki...Lüks arabalarla bir oraya bir buraya giden gençliği,içip içip sokaklarda dolaşan gençliği,ahlaksızlığın diz boyu olduğu yaşamlar süren gençliği izlemekten öylesine bunalmışız ki sımsıkı sarıldık bu sımsıcak hikayeye...Boğaz yalılarının kasvetli havasından,sürekli dönen dolaplardan entrikalardan kendimizi sıyırıp haftada iki saat de olsa sımsıcak,samimi Beykoz sokaklarına attık...Ve bu bize öyle iyi geldi ki...O sokaklarda dolaşmadan duramaz olduk...Bu sımsıcak hikaye bizi anlatıyordu...Bizim hikayemizdi...Şimdi bu sımsıcak hikayeyi koparırcasına elimizden almalarını kabullenemiyoruz!Hele hele bizlerle dalga geçer gibi bir öyle bir böyle denilmesini asla kabullenemiyoruz...Umarım derdimizi anlatabilmişimdir...Sürç-ü lisan ettimse affola...Lütfen sizden de bu konuda destek bekliyoruz...Kaleminize olan inancımız ve saygımız sonsuz...

Şimdiden teşekkürler...-
''Başka türlü bir gençlik dizisi'' sloganıyla başladı dizimiz..Acaba dedik..Ve denilen ilk bölümden anlaşıldı..ÇakılTaşları gerçekten başka türlü bir gençlik dizisi olduğunu daha ilk bölümden ortaya koydu..Ve ilk bölümden itibaren çok bağlandık biz bu diziye..Şimdi reytinglerden dolayı sallantıda olduğunu,bitebileceğini düşünmek bile bizleri korkutuyor..Belki bir dizi..Ama bizden bir dizi..Hani ''biri gider biri gelir'' diyebileceğimiz klişelerden değil bu dizi..Farklılığını,bizdenliğini seviyoruz biz Çakıl Taşları'nın..Bizi bize anlatıyor tam manasıyla..Bizi bize anlattığı gibi ailelerimize de bizi anlatıyor bir nebze..O kadar gerçekçi ki insanın kendinden birşeyler bulmaması imkansız..Gençleri anlayamayan bir çok ebeveyne de örnek oluyor inanıyorum.. Gençliğin verdiği heyecanla,o tezcanlılıkla neler yapılabileceğini,bu hatalar yapıldığında nasıl tepkiler verilmesi gerektiğini de gösteriyor çünkü dizimiz.. Aynı zamanda eğlencesini seviyoruz biz dizimizin..Yorucu okul günleri ve ya çalışanlar için stresli iş günlerinin sonunda bir tebessüme ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak ilk adreslerden biri Çakıl Taşlarını izlemek..Birşeyleri unutmak için en doğru yollardan biri..Dostluğu,arkadaşlığı,aşkın masumane yaşanmasını yüzlerde hoş gülümsemelerle bizlere sunan bir yapım aynı zamanda..
Şu anda piyasa da olan,televizyon dünyasında olan kaç yapım bu kadar kaliteli?
Biz bu kaliteyi bulmuşken bırakmak istemiyoruz..
Ve TİMS yönetimine güveniyoruz..Çünkü biliyoruz Çakıl Taşları bizim için ne kadar ''özel'' ise sizin içinde o kadar ''özel''..
Bizlere güzel,kaliteli bir yapım sunmak için ne kadar uğraştığınız en başta cast seçiminizden belli oluyor zaten..Bu kadar güzel bir ekibi içinde barındıran bir diziye el atmışken sizin de dizinin bitmesini istemediğinize inanıyoruz bütün kalbimizle..
Aynı şey geçen sene bu zamanlarda yine şirketiniz için ''özel'' olduğunu düşündüğümüz ESES dizisinde de yaşandı.Ve sizler biz fanların her zaman en büyük destekcisi oldunuz..Her zaman dizinin arkasında durdunuz..İstenmeyen sebeplerden hüsrana uğranmış olsa da büyük bir iş başardı ESES ailesi de..
Ve bizler Çakıl Taşları hayranları tehlikenin farkına vardığımız ilk anda başvuracağımız ilk adres olarak sizi belirledik..Çünkü iyi bir iş yaptığınızı bizim bildiğimiz gibi sizin de bilmenizi istedik..Ve her zaman her halükarda dizimizin arkasındayız..Ve bitmesini istemiyoruz...Bitmesi büyük bir yıkım olur herkes için..Ve bu kadar kirli bir televizyon dünyasını biraz da olsa aydınlatabilen bir yapım bir yıldız gibi kayar hem sizin hem bizim avucumuzdan....... o yıldızı hep göklerde görmek istiyoruz..Ve en büyük destekçimiz olduğuna inandığımız yapım şirketinin de arkamızda olduğunu bilmek bize iyi gelecek..Bitmemesi için şansımızın çok büyük olduğunu hissedeceğiz..
Özel ve güzel olan şeylere sahip çıkmak gerekir..Lütfen hep beraber Çakıl Taşları'na sahip çıkalım...

-Merhabalar !! Tims ve Fox tv

Son dönemlerde birçok özel kuruluş olan TV'lerde hem kanal'ın -hemde yapımcının yayında olan dizilerin akibetini sürekli en dibe indirgemek için sürekli ''YAYIN POLİTİKASI''adı altında kendinizce durmaksızın elinizdeki KALİTELİ yapımları pin-pon topu gibi ''reyting denen karın ağrısının''verdiği %'lik değerlere bakarak belki bir UMUT diyerekten yayın gününü değiştirmekle MAKUL çözüm yolu olarak benimsediniz.. Yalnız bu kararı alırken yapmanız gereken en büyük detayı unuttuğunuzun farkında değilsiniz.. Siz kanal yöneticilerin ve yapım şirketi'nin ''BİZLERİ''' ÇAKIL TAŞLARI fanlarının neler düşündüğünü,diziyi nasıl sevdiklerini ,benimsedikleri küçük ayrıntılarda saklı buldunuz..Oysa kanal-yapımcının başarısını üstün kılan da BİZLERİN sayesinde olduğunu unutmuş oluyorsunuz...

TİMS PRODÜKSİYON ;Yayın hayatı boyunca ,her dönem farklı yapıt ve projelerle birbirinden farklı ÖZEL YAYIN KURULUŞLARI olan kanal'larda izleyicilere yeni hikayeler,maceralar,aşk,heyecan ve eş-akraba -arkadaş bağlılığını en güzel&en özel şekilde senaristlerin kalemlerinden dökülen repliklerle HAYAT vermektesiniz.. Bunlardan biri de hiç şüphesiz ''GENÇLİK DİZİSİ olan ÇAKIL TAŞLARI'' diğer gençlik diziler kategorisinde EN ÖZELİ..

Hayat sınavını herkes kazabilir !! Sloganı ile start verdiniz..Onlar ÖSS sınavının verdiği büyük YÜK altında nasıl kazanırız diye kara kara düşünürken ,hayat onlara en büyük sınavın kazandıklarını gösterdi..Birbirini tanımayan ama ÖSS maratonun esaretinin verdiği büyük mücadelede 5'i 1 yerdelerimizin renkli,cıvıl cıvıl ,sevgiyle bağlanan 5'i 1 yerdelerimizde GENÇ'LER olarak onlarda kendimizi gördük..Yeri geldi ağladık yeri geldi ekran karşısında onlarla birlikte sevindik -sevindirildik...

Oysa geldiğimiz son noktaya bakacak olursak böylesine GÜZEL diziyi ''FİNAL''diyip sonrasında ''SEZON FİNALİ'' diyerek ess geçmenizi kınıyorum..Reyting celladına karşılık dizimizi gözden çıkarmanıza sessiz kalamayız.. Sizlerde artık şapkanızı çıkarıp iyice düşünmeni lazım..

Hayatın bizlere sunduğu zorluklarda,verdiğimiz mücadelede gerek gerçek hayatta gerekse dizilerde anlatılmaya çalışan sevgi-saygı ve bağlılığın devamı için ekranlar'da devam etmesi gerekli...

Unutmayalım gençlerimiz arkasından gelecek yeni arkadaşlara çok iyi örnek olacaklardır..Dizimizde de anlatılanlar-yaşananlar veriilebilecek en iyi örneklerden biridirr...

Unutturmamak ve unutmamak diyerek ÇAKIL TAŞLARI bitmesinn !!!
-
Öncelikle Merhabalar Biz Çakıl Taşları Ailesi olarak dizimizi hakettiği yere gelememesi ve şu anda bitme tehlikesiyle karşı karşıya olmasından olduça üzüntülü aynı zamanda kızgınız. Kızgınız çünkü bizim gelenek ve göreneklerimize ne kadar aykırı ne kadar yanlış düşen dizi varsa hepsi reyting sıralamasında tavan yaparken bizim dizimizin buralarda olması bizi üzdüğü kadar sinirlendiriyorda! En kötüsüde bizi en çok kızdıran da ne biliyormusunuz ? Şu belli ailelerin evlerine takılan o cihaza yenik düşecek olmamız... Ve buna karşı birşey yapamıyor, sesimizi yeteri kadar yüksek sesle duyuramıyor olmamız! Biz dizimizi çok seviyoruz , Çünkü onlar içimizden birileri... çünkü bu dizide alinin mercedesi velinin BMW si yok bizim dizimizde gerçekten dostluk var. Yani gerçekten anlayamıyorum reyting alabilmek için illa bir kadın ve bir erkeğin sürekli öpüşüp koklaşmasımı gerekiyor?
Ayruca üzgünüz hemde çok üzgünüz çünkü Çakıl Taşları adlı gençlik dizisi bize bir çok şey kattı. Biz gerçek aşkı onlardan öğrendik, biz dostluğun ne demek olduğunu ilk defa bu kadar net gördük , biz ilk defa tlevizyon başında yapılan saçma sapan küfürlere değilde gerçekten komik olan şeylere gülmeyi onlardan öğrendik. Eğer biz onlardan bu kadar çok şey öğrendiysek dizimizi bu kadar kolay harcayamazlar! Sizden de desteğinizi bekliyoruz.-“Biz Çakıl Taşları izleyicileri olarak dizimizin reyting kurbanı olmasını istemiyoruz. Bu yüzden sessiz kalmak istemedik ve yapım şirketi (TIMS) ve kanala (Fox) değil de öncelikle hedef kitleye seslenmek istedik. Tek amacımız sesimizi duyurmak lütfen bize destek olun.

Değerli Reyting Cihazı Sahipleri!
Farkında değilsiniz ama elinizde gerçekten çok önemli bir güç var. Sizler oturduğunuz yerden Türkiye’nin neyi izlediğine ya da neyi izlemesi gerektiğine karar veren seçilmiş kişilersiniz. Zevkinizi tartışacak konumda değiliz çünkü sizlerden hiç bir farkımız yok. Bizler bu ülkenin gençleri olarak hayatımıza giren zorlukları keşfetmeyi, onları aşmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız ülkede okumak, çalışmak ve iş bulmak gerçekten zor. Hayat zorlukları içersinde bu sorunları görmezden gelip hayatımıza devam edemeyiz. Mutlaka ki nefes almamız gereken zamanlar da olacaktır. Televizyon’da izlediğimiz programları seçme hakkımız var. Ülke olarak bu sektörde başarılı işlerin ortaya çıktığını da görebiliyoruz. Ama kimi zaman da bazı özel yapımların görmezden gelindiğini fark ediyoruz. Bize göre Çakıl Taşları isimli gençlik ve aile dizisi böyle bir yapım. Bu dizi, bizlerin sorunlarına değinen, Üniversite gençliğinin kanayan yarasına parmak basan nitelikli bir gençlik dizisi. Ama anlıyoruz ki bu dizi sizlerin pek ilgisini çekmiyor. Evinizde bulunan makinaların söylediği şey bu. Oysa ki biz hangi gün yayınlanırsa yayınlansın “Çakıl Taşları” isimli dizinin peşinden koşmayı sürdürüyoruz. Neden mi bu diziyi seviyoruz? Bir kere gerçekten başarılı bir iş’ Ama hepsinden önemlisi dizinin bütün karakterleri tek bir şeye odaklanmış durumda. Ne kadar zor olursa olsun Üniversite sınavı denilen “başa bela” sistemi yenmek. Defalarca Üniversite sınavına girmiş ama bir türlü başarılı olamamış gençlerin hikayesi anlatılıyor. Aslında gençlerin başarıssızlığına değil, bir türlü oturtulamamış sistem anlatıyor. Bu dizide kan gövdeyi götürmüyor… ya da dehşet askiyon sahnelerimiz falan da yok. Ama bizleri 2 saat boyunca sıkınıtlarımızdan arındıran, sorunları ile mücadele eden gençleri yani kendimizi izliyoruz. “Sonuç olarak baktığımızda altı üstü bir dizi” diyebilirsiniz… “Bir diziyi kurtaracağına, bu ülkeye daha faydalı olabilecek şeyler peşinde koş” da diyebilirsiniz. Ama bir yerden de başlamak lazım. Bu dizinin reytingleri malesef ki hiç bir zaman tavan yapmadı. Reyting rekorları kırsın da istemiyoruz. Sadece ekranda var olmasını ve bizlere moral olmaya devam etsin istiyoruz. Belki bizim kitlemize hitap edenlerden değilsiniz… Ama şunu biliyoruz ki Ailelerimizle birlikte her yaş grubuna hitap eden bir dizi izliyoruz. Daha önceleri denenmiş bir yoldan gidip kanala veya yapım firmasına mail atmak yerine direkt hedef kitleye seslenmeye karar verdik. Bilmiyoruz sizlere daha önceden seslenenler oldu mu ama… Bizleri fark etmenizi, sorunlarımızı görmezden gelme-me-nizi diliyoruz… Umarız bu yazı sizlere ulaşır ve umarız Çakıl Taşları dizisi yayından kalkmaz.”Duygularını cok güzel bir sekilde ifade etmisler. Kendi yolladığınız Mailleri sizde paylasabilirsiniz.Tims: 212 324 99 86
Tims: 212 324 99 83 (fax)
info@tims.tv

Fox : 212 414 90 00
info@fox.com.tr

Köse Yazarlari:
yuksel.aytug@sabah.com.tr
aeyuboglu@milliyet.com.tr
s.kologlu@milliyet.com.tr
myar@posta.com.tr
csemercioglu@hurriyet.com.tr
obasturk@hurriyet.com.tr
tkiremitci@hurriyet.com.tr
gkimsesizcan@hurriyet.com.tr

TRT:
aktifhat@trt.net.tr
Telefon : 0 312 463 43 43[/center]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Ekremşanti
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 189
Kayıt tarihi : 06/11/10
Nerden : Cehennemin Dibinden =)
Lakap : Ümitkolik

MesajKonu: Geri: Çakıl taşları BİTMESİN / Örnek Mailler*   Ptsi Kas. 22, 2010 3:15 am

P. için Teşekkürler ++ Rep
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://umitkantarcilar.forumdizini.net
Cemre
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 42
Kayıt tarihi : 22/11/10
Nerden : Bursa
Lakap : Gidenin Dostu Olmaz.

MesajKonu: Geri: Çakıl taşları BİTMESİN / Örnek Mailler*   Ptsi Kas. 22, 2010 3:18 am

Bişey değil Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
₪Kristal KéLébék₪
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 17
Kayıt tarihi : 22/11/10
Yaş : 21
Nerden : Ümit Kantarcılar
Lakap : Blair Waldorf

MesajKonu: Geri: Çakıl taşları BİTMESİN / Örnek Mailler*   Ptsi Kas. 22, 2010 5:47 am

Sağol.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cemre
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 42
Kayıt tarihi : 22/11/10
Nerden : Bursa
Lakap : Gidenin Dostu Olmaz.

MesajKonu: Geri: Çakıl taşları BİTMESİN / Örnek Mailler*   Salı Kas. 23, 2010 4:12 am

Bişey değil .
Buarada alıntıdır !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Çakıl taşları BİTMESİN / Örnek Mailler*
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türk Boyları savaşçıları
» İstila Kapıları
» Burçlar ve Taşları
» Burçların Şeytani ve Can Sıkıcı Yönleri
» 13-Mart-2010 Cumartesi Dizi Reyting Sonuçları Günlük Reytingler Size Bravo !

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Çakıl Taşları :: Çakıl Taşları Hakkında-
Buraya geçin: